Son Haberler

ATARAX 25 mg 30 film tablet

ATARAX 25 mg 30 film tablet ampul Nedir ve Ne İçin Kullanılır ?
ATARAX 25 mg 30 film tablet ampul nedir, ne için kullanılır, ne işe yarar ? İçerisinde bulunan etkin madde sayesinde sakinleştirici özelliğe sahiptir ve uykusuzluk, endişe ve kaygı giderme etkisine sahip olmanın yanında yetişkin bireyler için anksiyete bozukluğu tedavisinde kullanılır. Yine antihistaminik etkisi sayesinde akut ya da kronik kurdeşen belirtilerinde kaşıntıyı giderici özelliğe sahiptir.

İlacı doktor muayenesi sonrasında tedavi amaçlı yazılması durumunda kullanmaya başlayınız. Doktor tarafından önerilmeyen ilaçları doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

ATARAX 25 mg 30 film tablet etken maddesi nedir ? Hidroksizin Dihidroklorür.

ATARAX 25 mg 30 film tablet reçete ile mi satılır? İlaç reçete ile satılmakta olan bir ilaç türündedir.

ATARAX 25 mg 30 film tablet Nasıl Kullanılır ?


İlacı doktor muayenesi sonrasında doktorunuzun şikayetlerinize yönelik olarak yazacağı dozajda kullanmanız büyük önem arz etmektedir. Ancak ATARAX 25 mg 30 film tablet prospektüsünde yer alan kullanım detayları şu şekilde belirtilmiştir;

Anksiyete bozukluğu tedavisi maksatlı kullanımlar için yetişkinlerde sabah ve öğlenleri yarım tablet,  akşam tam tablet olmak üzere toplamda 50 mg alınması önerilmektedir.

Kaşıntı tedavisinde ise geceleri yatmadan evvel yarım tablet yani 25 mg önerilmektedir.

İlacı su ile birlikte almalısınız ve çiğnemeden içmelisiniz.

İlacı tedavi maksatlı olarak kullanmanıza karşın belirtileriniz artarak devam ediyorsa doktorunuza başvurmanızı tavsiye ederiz.

ATARAX 25 mg 30 film tablet Yan Etkileri Var mı ?  Nelerdir ?


ATARAX 25 mg 30 film tabletin yan etkileri var mı ? Her ilaç kişilerin bünyesine bağlı farklı yan etkiler gösterebilmektedir. İlaç ile ilgili olarak şu ana kadar tespit edilen yan etkiler aşağıda sıralanmıştır.

İlaç içerisinde yer alan etken maddeye karşı alerjiniz varsa muayene olurken bu hususu doktorunuza belirtiniz. Doktorunuz bu doğrultuda alerjiniz olan maddeler ile etkileşim gösterebilecek ilaçların yazılmasının önüne geçecektir.

 • Karın Ağrısı,
 • Nefes almada zorlanma,
 • Dilde, boğazda ya da dudaklarda şişlik
 • Kaşıntı, deride döküntü.

  ATARAX 25 mg 30 film tablet Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


  Şayet başka bir rahatsızlığınız sebebiyle ilaç kullanıyorsanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. İlaç içerisinde yer alan olan etken maddeler kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.

  İlaç üzerinde son kullanma tarihi bulunmaktadır. Son kullanma tarihi dolan ilaçları kesinlikle kullanmayın. İlacı belirtilen ortam şartlarında muhafaza edin. Çocukların erişmesinin mümkün olmayacağı yerlerde saklamayı unutmayın.

  ATARAX 25 mg 30 film tablet Ne Kadar, Fiyatı, Kaç Para ?


  Ülkemizde ilaçların fiyatları bildiğiniz gibi Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman geçtikçe değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle ATARAX 25 mg 30 film tablet ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız sorgulamalarda bulacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. 

  ATARAX 25 mg 30 film tablet Muadili İlaçlar Nelerdir ?


  ATARAX 25 mg 30 film tablet muadili ilaçlar yani eşdeğer olan ilaçların listesini sizler için aşağıda sunmaktayız.

  • AMOKLAVIN
  • BIOMENT
  • CLAVOMED
  • CROXILEX
  • KLAMOKS
  • KLAVUNAT
  • KLAVUPEN  Hiç yorum yok